Makyajda son trend: Strobing

Makyajda kontur ve aydınlatma ya da ışık ve gölge teknikleri Kim Kardashian'la birlikte çok moda oldu. Tüm dünyada çılgınlar gibi uygulandı. Çok şart olmamasına rağmen günlük makyajın bir parçası gibi görüldü. Ancak normalde küçük kusurları kapatmak için çok iyi bir teknik olsa da yanlış uygulandığında gerçekten kötü bir görüntü oluşmasına da neden olabiliyor. Kontur, yüz hatlarınızı daha belirgin yapar ancak bu daha kadınsı görünürken, strobing makyaj sizin cildinizi ışıldatarak daha genç sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Özellikle yazın bu ışıltıyla tabaka halinde makyaj yapmadan çok daha az dokunuşla ferah, taze ve güzel görünebilirsiniz. Strobing aslında highlighting uygulamasının yeni adı yani yeni modası. Zaten bildiğimiz aydınlatma tekniklerini gölgelendirme yani kontur olmadan uyguladığınızda ve bunu ışıltılı ürünlerle yaptığınızda Strobing Makyaj yapmış olursunuz. Ancak yanlış uygulanırsa nemli, yani "dewy" görüntü terli gibi görünmenize sebep olabilir.

STROBING NASIL UYGULANIR?

Amacı mükemmel bir parlaklık elde etmek olan Strobing makyajın doğru kullanılması için aşağıdaki önerilerimi dikkate alabilirsiniz.
- İyi bir nemlendirici kullanarak cildinizi makyaja hazırlayın.
- Cildinize en yakın tonlarda highlighter yani aydınlatıcı kullanın.
- Aydınlatıcıyı yalnızca ışığın yüzünüzde aydınlattığı noktalara uygulayın: Elmacık kemikleriniz, şakaklarınız, alın veya kaş kavisi üstü, kaş altı, burun köprüsü, burun ucu, gözlerin burun köprüsüne yakın iç köşesi, dudak üstü.
- Likit veya pudra ürün kullanıyorsanız mutlaka önce elinizin üzerinde fazlasını alın. Ürünü
bütün yüzünüze yaymamaya dikkat edin.
- Eğer cildiniz yağlıysa alnınıza ve çenenize asla uygulamayın.
- Highlighterı uyguladıktan sonra bir fırça veya süngerle çok iyi dağıtın.
- Cildiniz yağlıysa mutlaka mat ürünler kullanın.
- Yoğun ışıltılı highlighter yerine kendinden çok az ışıltı içeren aydınlatıcı kullanın.
- Parlak cildinizle floresan gibi parlamamak için makyajınızın bazından, fondötenine
kadar mat ürünler tercih edin.
- Sivilce veya kızarıklıklarınızın üzerine de highlighter uygulamayın. Tüm dikkati bu
bölgelere çekmek istemezsiniz.