Hollywood Gülüşü Dişler

Holywood yıldızlarının her zaman bakımlı ve ışıl ışıl gülüşlere sahip olmasının arkasında yatan gerçekleri merak ediyormusunuz. Nasıl bu kadar mükemmel görünebiliyorlar merak ediyorsanız aşağıdaki yazıları okumaya devam edin. Örneğin Brad Pitt ve Angelina Jolie’yi gözünüzde canlandırın. Her filmlerinde güzellikleri göz kamaştırıyor. Bu kadar etkileyici görüntülerinin sebeplerinden biriside mükemmel gülümsemeleri.

Düşünsenize gülümsediklerinde lekeli veya kahverengi dişlere sahip olduklarını. Yine bu kadar etkileyici olurmuydu sizce. Hollywood yıldızları gibi hoş bir gülümsemeye sahip olmak, onlar gibi özgürce gülümseyebilmek mi istiyorsunuz? Hollywood starları gibi ışıl ışıl gülümseyebilmek için kullanılan Estetik Diş Hekimliği teknikleri aşağıda yer alıyor.

 

Hollywood starlarının yepyeni bir imaja sahip olmak ve gülüşlerini yenilemek için kullandıkları yöntemler;

Porselen Lamina ( Porselen Vener ) ; Estetik bir görüntüye sahip olmayan çapraşık dişler için ortodontik tedaviye vakti olmayan Starların birçoğu, porselen venerler sayesinde mükemmel bir gülümsemeye  çok kısa bir sürede sahip olurlar. Peki nedir bu porselen venerler. Yaprak porselen, Laminate veneer, lamina porselen hatta tırnak diş adı ile de bilinen uygulamaların hepsi  Porselen Veneri anlatır. Porselen laminalar dişleri çepeçevre küçültmeye gerek kalmadan uygulanabilen ve çok yüksek estetik sonuçları sağlayabilen bir uygulamadır. Dişlerin sadece ön yüzeyinden ve çok az bir miktar aşındırılarak dişlerinizin ölçüsü alınır. Laboraturda hazırlanan lamine diş çok ince bir porselen yaprakçık olduğu için yaprak porselen diye anılırlar. Kalınlıkları neredeyse bir lens kadardır.

Çapraşık, aralıklı, koyu renkli ya da boyutları küçük olan dişleriniz varsa çok kısa bir sürede porselen venerler sayesinde arzuladığınız estetiğe kavuşabilirsiniz. Yepyeni bir imaja kavuşmanız da bu sayede gayet kolay.

Porselen Venerleri bu kadar estetik kılan özellikleri  nedir? İyi çalışılmış bir porselen vener doğal dişleri mükemmel taklit eder. Doğal görünüm ve dişin canlı görüntüsü estetik dişler için en önemli kriterdir. Bu görüntüyü sağlayan porselen venerlerin aynen dişlerde olduğu gibi ışığı rahatça iletmeleridir.

Bütün bu işlemlerin sonucu 3-4 günde alınabiliyor. Dudaklarınızın yeni duruma ve yeni gülüşünüze alışması 3-4 haftayı bulabilir.

Diş beyazlatmak ; Eğer dişlerinizin formundan memnun iseniz ancak renginden dolayı mutsuz iseniz, Bembeyaz dişlere sahip olmak ve hiç korkmadan gülümseyebilmek hiç de zor değil. Diş hekimlerinin bembeyaz dişlere kavuşabilmeniz için kullandığı bir diğer yöntem Diş Beyazlatmadır.

Officed Bleaching veya Home  Bleaching adı verilen 2 farklı yöntem ile profesyonel yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmanız mümkün. İsminden anlaşılacağı gibi ofis tipi diş beyazlatma diş hekimi muayenehanesinde uygulanan ve 15 dakikalık seanslar ile uygulanan bir beyazlatma yöntemidir.Öğlen tatilinde 1 saatinizi ayırmanız çoğu zaman yeterli olmaktadır. Muhtemelen klinikten ayrılırken arzuladığınız beyazlığa kavuşmuş olacaksınız.

Diğer yöntem ise evde diş beyazlatmadır. Bunun için diş doktorunuzun ağızdan aldığı ölçüye göre hazırlanan şeffaf dişlik içerisine gece yatarken ya da gün içinde hekiminizi önerdiği kadar süre ile diş hekiminizi verdiği beyazlatma jelini tatbik etmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaklaşık bir hafta boyunca tekrar etmeniz beyaz dişler için yeterli.

Ofis tipi beyazlatma için kullanılan jellerin konsantrasyonu daha yüksek olduğu için kısa sürede istene sonuca ulaşmak çok daha kolaydır.

Ortodonti : Şeffaf diş teli invisalign yöntemi, gibi uygulamalar sayesinde tedavi süresince artık daha estetik bir görünüm mümkün.

İmplant Günümüzde diş kayıplarında en başta tercih edilen yöntem implant tedavisidir. Klasik tedaviler olan köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. Herhangibir nedenle kaybedilen bir dişin telafisi için en konservatif tedavi yöntemi implanttır.