En Yeni Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Günümüzde teknoloji çok ileri seviyededir. Cilt sağlığımız ve güzelliğimiz için de bir çok yöntem geliştirilmiştir. Uzun süre güneşin etkisinde kalma, beslenme, genetik, alkol, sigara kullanımı, stresli ve yoğum yaşam gibi bir çok neden ciltte gözle görülür belirtiler oluşur. Özellikle yaşın ilerlemesiyle 30′ lu yaşlardan sonra kişide kırışıklıklar, çizgiler, lekeler, çöküntüler daha çok dikkat çekmeye başlar. Bu gibi durumlar kişiyi etkiler ve psikolojik problemlere neden olabilmektedir. Böyle belirtilerde erken alınan önlemler daha olumlu sonuçlar verir. Genç, sağlıklı, ve daha güzel görünmek için bir çok yöntem vardır.

Cilt gençleştirme de yeni yöntemler nelerdir ?

Kök hücre tedavileri

PRP : PRP tedavisi kişinin kendi hücrelerinin özel yöntemlerle ayrıştırılarak tekrar sorunlu dokuya verilmesidir. PRP yönteminde kişiden kan alınır ve santrifüj işleminden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılır. Çok az miktarda elde edilen plazmanın cilt üzerinde hasarlı dokuya enjekte edilmesidir. Enjekte edildiği yerde azalmış olan kolajen üretimini artırır ve cildin kendini yenilemesini sağlar.

Fibroblast Hücre Gençleştirme : Son yıllar da yapılması istenilen uygulamalardandır. Vücudumuz üzerinde görünmeyecek yerden, genelde kulak arkasından alınan doku hücrelerine ayrıştırılır. Hücre sayısı istenilen sayıya ulaşınca cilt üzerinde hasarlı dokuya enjekte edilir. Yeni anti-aging uygulamasıdır. 3-4 sene etkisi sürmektedir.

Karbon Peeling : Cilt lekelerinde, cilt yenileme de, cilde parlaklık vermede kullanılan bir yöntemdir Cilt üzerine ilk önce karbon bazlı krem uygulanır. Belli bir süre bekletildikten sonra Nd:YAG lazer kullanarak karbon bazlı krem üzerinden geçilir. Gözeneklerin olduğu bölgeye atış yaparak uygulanır. 10-15 dakikalık bir yöntem olup doktorun kişiye belirlediği seans kadar devam eder.

Fokus Ultrason : Cilde ses dalgası verilerek cildin alt katmanlarını etkiler. Böylece kolajen üretimini sağlar. Deriye zarar vermeden sadece cildin alt katmanlarını etkileyerek iyileşmesini sağlayan bir yöntemdir. Yüzdeki kırışıklıklar da, cilt sarkmalarında ve çizgilerin düzeltilmesi amaçlı tedavi yöntemidir.

Mezoterapi : Boyun, yüz, dekolte ve eller de oluşan doku bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Cildi canlandırmak, gençleşmesini sağlamak, parlaklık vermek gibi sonuçları vardır. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri, mineralleri problemli olan bölgeye dışarıdan enjekte edilmesiyle yapılan bir yöntemdir. Cilt üzerinde derin çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasını engeller. Önceden oluşmuş olan kırışıklık ya da çizgileri de yok eder. 4-5 seanslık bir uygulamadır.