Anlamlı Bakışların Sırrı

Kaş tasarımı günden güne gelişen ve modası en çok değişen güzelliğimizin en önemli parçasıdır. Bir dönem incecik olan kaşlar yerini kavisli modellere bırakmıştı şimdi ise kalın, doğal veya düm düz bant kaşlar moda. Önemli olan hangi modelin moda olduğu değil. Sizin yüz tipinize ve ifadenize en uygun olan ve bakışlarınıza anlam katacak olan kaş modeli. Çünkü kaşlar ifademizi değiştiren en önemli unsurlardandır. Doğru tasarlanmış kaşlar estetik görüntümüzü en çok destekleyen, bizi dinç ve dinamik gösteren bir görünüm sağlar. Vurgulanmış ve doğru kaşlar çoğu kez makyaja gerek kalmadan enerjimizi yukarı çeker.

Bunu öğrenmek için profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Profesyonel bir yardımda size sunulacak olan hizmet bilgisayar ortamında size en uygun kaş tipi ve renginin seçilmesi ile olacaktır. Bu sayede kaş tasarımı sonucunda nasıl bir görünüme kavuşacağınızı görebilirisiniz. Bu şekilde uzman bir yardım  alabileceğiniz  gibi kendiniz de ayna karşısında bir kaç gözlem yaparak doğru kaş şekli için testler yapabilirsiniz.

Kalem testi: İhtyacımız olan tek şey bir ayna ve ince bir kalem.
- Kalemi öncelikle gözünüz ile burun kanatlarınıza paralel olarak verev şekilde tutun.  Bu tutuş şeklinde kaşınızın  kuyruk kısmı kalemden taşıyorsa kaş boyunuz uzun demektir. Kuyruk kısmından kısaltma yapabilirsiniz.
- Daha sonra kalemı burun kenarından alnınıza doğru dik açı ile tutun ve kaşınızın kalın olan baş kısmı kalemden  taşıyorsa iki göz arası mesafe  kısalmış demektir kaşınızı burdan birkaç tel alarak kısaltın. Eğer bu tutuş şeklinde  kaşınız kalemden geride kalıyorsa kaş boyunuz kısa demektir ve yine orantısızlık yaratır.
-Son olarak kalemi, burun kanatlarınız ile gözünüzün tam ortasında tutun ve kaşınızın kavis ve yükseklik noktasını belirleyin. Bu şekilde konumunu belirlediğiniz kaşınızı birkaç tel inceltip boyayarak doldurabilirsiniz.

Kağıt testi: Kağıt  testinde ise bazı belirleyici kaş modellerini kaşınızın üzerinde tutarak aynaya bakın ve yüz tipinize en uygun olan kaş modelini bu şekilde tahlil edebilirsiniz.

KAŞ BOYAMA TEKNİKLERİ

Kaş boyama  işlemlerinde bir çok teknik vardır. Günlük çözümler genellikle kaş kalemi ve kaş farlarıdır. Bu teknikle kaş boyama yapacağınız zaman öncelikle kaşınız sınırlarını belirleyip keskin çizgiler ile hat çekin. Daha sonra daha yumuşak ve buğulu çizgilerle kaş aralarınızı doldurun. Son olarak ince bir fırça yardımıyla kaşlarınızı düzeltin. En etkili va kalıcı çözüm kalıcı makyajdır. Klaıcı makyaj cil ve saç renginize uygun olarak doğal şekilde uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Yüz tipinize uygun olan kaş modelini hergün uygulamaktan ve tekrar tekrar model belirlemekten sizi kurtarır ve seyrek kaş görünümünü düzeltir. Eğer kalıcı makyaj ile elde ettiğiniz kaşlardan vazgeçmek isterseniz de kalıcı makyaj etkisinin geçtiği sürede işlemi yineletmeyebilir veya ince ve açık renk yaptırdığınız kalıcı makyaj uygulaması üzerinden koyu kalemlerle boyama yapabilirsiniz.

KİRPİKLERİNİZ DE GÜZELLİĞİNİZİ VURGULASIN 

Kaşlar kadar kirpiklerde güzelliğimizi ve bakışlarımızı etkiler.  Kirpikler estetik görünüm kadar göz sağlığımız açısından da önemli bir yere sahiptir. Kirpiklerin daha kıvrık ve görünür olması bizi daha sağlıklı gösterir. Son zamanlarda popüler olan ve yan etkisine rastlanmayan kirpik perması uygulaması. Kirpiklerinize kısa sürede uygulanır ve can acıtmaz.

Özel bir bigudi yardımı ile özel ilaçlarla kirpiklerinize uygulanan bu işlem sonucunda anlamlı ve derin bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpikleriniz daha kıvrık ve bakımlı görünür tek bir ruj ve allık ile canlı görünümü destekleyip makyaja harcadığınız vakitten tasarruf edebilirsiniz.